Ieder jaar weer is die ene week in september gereserveerd voor die grijze bus. De bus die leeg aankomt en hopelijk loodzwaar ons huis weer verlaat. Sinds een aantal jaren ben ik collectant voor het KWF.

Oproep KWF
Drie jaar geleden kregen wij een oproep in de brievenbus voor de werving van collectanten in de buurt. Op dat moment zat ik in de medische molen vanwege onrustige cellen. Ik hoefde geen moment na te denken, dit was de perfecte positieve ombuiging van mijn eigen medische zorgen. Het woord kanker speelde op dat moment namelijk constant in mijn hoofd. Gelukkig is vorig jaar gebleken dat het weer rustig is na een behandeling maar het besef dat deze ziekte daadwerkelijk bestaat zat er goed in.
Achter elke deur een verhaal
Ik voelde mij heel erg geroepen mij in te zetten voor ieder huis waar deze nare ziekte zo keihard binnenvalt. Zoveel mensen die momenteel en in de toekomst zullen moeten strijden. Soms met een overwinning en soms helaas met een eeuwig afscheid. Ik ben een gevoelsmens, het woord alleen al prikkelt mij en maakt dat ik mij geraakt voel. Deze ziekte is zo onlosmakelijk verbonden met zoveel pijn en verdriet. Het is soms maar lastig te bevatten dat dit bij het leven hoort. Dat wij mensen ons er niet tegen kunnen weren.
Ieder jaar weer loop ik de collecte met een drive zoveel mogelijk in te zamelen maar ook met de ‘angst’ voor de verhalen die je aan de deur te horen krijgt. Achter elke deur waar je komt woont wel iemand die een verhaal met kanker in de hoofdrol kent. Op elk huisnummer woont wel iemand die van dichtbij of iets verder af het verdriet en de strijd heeft meegemaakt. Én in elke familie leeft wel iemand met de angst deze ziekte ooit te krijgen.
Elfstedenkoorts
Vanwege mijn energie heb ik vorig jaar overwogen om er even mee te stoppen maar ik kan het niet. Voor mij voelt collecteren als het enige wat ik kan doen tegen het kwaad dat ook mijn familie, ook mijn buurt, ook de school van mijn kinderen en — ik moet er niet aan denken — misschien ook ooit wel mijn eigen kinderen treft.
Met tranen in mijn ogen heb ik naar Maartens ‘Elfstedentocht’ zitten kijken. Ik kan mij niet voorstellen dat er ooit nog een schaatstocht komt waarbij ik meer last krijg van de ‘Elfstedenkoorts’ dan de dag waarop hij er mee ophield. De held! Wat een waanzinnig bedrag. Voor jou, voor mij, voor zichzelf, voor iedereen die het nodig heeft.
Slechts die ene week in september
Dit jaar is de opbrengst vooral aan mijn lieve kindjes te danken. De jongste liep één dag mee en de oudste heeft alle dagen met mij meegelopen. Zij weet al heel goed wat de ziekte inhoudt. Prachtig om te zien dat zij haar best deed om beleefd en met een vrolijke lach die bus vol te krijgen. We kunnen er niet omheen, zullen allemaal moeten leren leven met het bestaan van deze ziekte. Maar ik hoop van harte dat wat ons gezin betreft kanker slechts die ene week in september op bezoek komt waarna wij met een tevreden gevoel weer net zo hard afscheid nemen.
Sterkte voor iedereen die er mee te maken heeft ♥♥
Comments
Angela
18/09/2018
Het valt me op dat er steeds meer mensen hiermee geconfronteerd worden, met de ziekte. Het lijkt me ook dat ze hun verhaal ook willen delen met jou.
Laura
17/09/2018
Mooi dat je dit doet… ben zelf ook altijd heel gevoelig voor dit soort acties.
lodi
17/09/2018
Een goed doel om aan te geven. Al hoop ik altijd wel dat het geld ook daadwerkelijk aankomt waar het heen zal moeten gaan.
charlotte swart
17/09/2018
Wat ontzettend goed dat je dit doet en je kinderen er ook bij betrekt. Helaas komt deze ziekte zo vaak voor dat mensen zoals jij heel hard nodig zijn
Frederique
16/09/2018
Ik heb diep respect voor iedereen die zoals jij er op een bepaalde manier verschil in hoopt te maken. Ook mooi dat je kids meeliepen.
Natascha
16/09/2018
Wat mooi dat je dit doet! Zet mij aan het denken want wil mezelf ook aanmelden als collectant. Ik steun maandelijks het KWF, en steun verder kleine initiatieven en koop altijd iets als ergens een actie gehouden wordt. Ik wil eigenlijk nog iets meer doen, denk dat ik me serieus volgend jaar ga aanmelden.
Renata Feyen
16/09/2018
Mooi dat je je hiervoor inzet – kanker is inderdaad wel overal aanwezig 🙂
Manon
12/09/2018
Wow heel goed van je! Het kan soms best heftig en confronterend zijn, maar zo nodig!
Zelf loop ik ook al een paar jaar. We zijn een paar jaar geleden door het oog van de naald gekropen met mijn vriend. Een tumor van het formaat kleine rugbybal is toen uit zijn been gehaald. Was heel spannend maar bleek uiteindelijk toch goedaardig te zijn. Elke dag zijn we hier nog dankbaar voor.
Sinds die tijd loop ik ook collecte, mijn dochters gaan elke keer mee. Het is voor mij een kleine moeite, maar zo hard nodig!
Coco
9/09/2018
Sterkte! Mooie actie!
Het is een woord met vele zware beladen betekenis…
Achter elk huisnummer is er spijtiggenoeg inderdaad een verhaal… Ook hier.
Dapper van jullie om zo rond te gaan!